Levné letenky

Chcete-li v létě vyjet o něco dál, než jen po České Republice nebo do celkem běžné Itálie nebo Chorvatska, potom nezáleží na tom, zda jste senioři nebo rodiny s dětmi, mnoho lidí se pokouší získat už v lednu levné letenky nebo alespoň letenky za dobrou cenu.

Letět byste mohli třeba do Egypta, Anglie, Skandinávie nebo jinam. Toto záleží jen na Vaší peněžence, a pokud máte chuť cestovat. Existují samozřejmě i osoby, kterým létání nedělá moc dobře, a preferují jiné způsoby cestování.

Pokud vybíráte letenky, měli byste dávat pozor, kolik zaplatíte na letištních poplatcích. Většina leteckých společností si účtuje servisní poplatek, palivový poplatek, bezpečnostní poplatky nebo poplatky za terminál. Tyto drobné částky letenku hodně prodraží a z levné letenky se stává drahá letenka.

Levné letenky se dají sehnat i v akcích „last minute“ nebo „first moment“. Není ale jisté, že seženete letenky za přijatelnou cenu nebo jestli vůbec něco „schrastíte“. A také byste měli znovu hlídat výše zmíněné poplatky. Dobře byste měli zvážit i kategorii, kterou chcete letět – zda si raději potrpíte na pohodlí i za vyšší cenu nebo raději peníze ušetříte.

Jestli jste již sehnali vytoužený let, promyslete, co je dobré mít s sebou v letadle. Vyplatí se mít deku, malý polštářek, svačinu – jestli Vám to povoluje daná letecká společnost a také pití. Myslete na to, že množství tekutin na palubě je omezené

Myslete také na bezpečnostní kontrolu a neberte si s sebou divné nebo podezřelé věci a „nedrážděte“ bezpečnostní kontrolu. Vaše levné letenky propadnou, jestli místo letu budete vysvětlovat kontrole, co že si to vlastně vezete.

Zjistěte si i něco o společnosti, s kterou poletíte – společnost může být nespolehlivá, ale také může mít specifická pravidla, poplatky nebo jiné věci – aby jste nebyli nepříjemně překvapeni.