Rusko v autě

Naše skupina jsme asi tak trochu blázni, přesto doufám, že tímto příspěvkem někomu pomohu. Proto bychse rád podělil s naší cestou „cíl Rusko“, a jak jsme vyřizovali víza. I když to nebyla úplně cesta pouze do Ruska, ale spíš taková malá cesta kolem světa, která zahrnovala i Rusko a proto vím, co to je vyřizovat vízuma to nejen do Ruska, protože samotné Rusko bylo jen zakončení naší cesty. Asi přemýšlíte, proč jsem nás nazval blázny, to jen proto, že jsme cestovali autem. No uznejte, že to není až tak obvyklé navštěvovat Rusko autem. Většina lidí vyřídí vízum a cestuje letadlem. Tento článek píšu, protože zařídit vízum do Ruska je samozřejmě důležité, je důležité vědět jak a proč, ale najít někde co je navíc potřeba pro řidiče, to už není tak jednoduché.

Na rovinu Vám řeknu, že jsem také váhal, zda využít agentury nebo si vyřídit víza pro Rusko i další státy sám na vlastní pěst. A můžu Vám říct, že zas takový blázen, abych se do těch papírů vrhl sám, nejsem. Nejvíc k nezaplacení, pokud se rozhodnete využít agentury, je ten pocit, že máte všechno v pořádku, že jste na nic nezapomněli. Dodáte podklady, které jsou potřeba pro Rusko nebo jinou lokalitu, což není nic neobvyklého – cestovní pas, fotografie, cestovní pojištění. Vyplníte formulář, u kterého máte opět jistotu, že je aktuální a správný. Na základě toho, že pouze řeknete, co máte na cestě v úmyslu, Vám řeknou jaké vízum je potřeba, upozorní Vás na to, co musíte udělat, vysvětlí Vám případné nejasnosti. Mají obrovskou výhodu, že Rusko i vízum jsou jejich každodenním tématem, je to jejich prácedenně tyto vízazařizují, a proto už znají různé vychytávky a záludnosti, na které běžní lidé pozapomínají nebo je jen prostě nemají odkud vědět.

Pokud jste také zvolili Rusko a vízum už máte také vyřízené a chcete jet autem stejně jako my, nezapomeňte, že nestačí pouze platný řidičský průkaz u nás, ale pro Rusko je potřeba i platný mezinárodní řidičský průkaz a povinné ručení platné pro území Ruské federace! Je potřeba si to všechno zkontrolovat a ověřit, abyste předešli případným malérům! My Rusko úspěšně zvládli a vízum už se nám vyřizuje znova. Takže hodně štěstí a vyrazte taky!