Víza Rusko

My proti formalitám víza

S kamarády jsme se rozhodli po maturitě cestovat. Udělat si takový tříměsíční americký gap year. Za destinace jsme si vybrali Rusko, Francii, Norsko, Litvu a přilehlé země. Prostě jsme si udělali takový oblouk. Jenže jsme zprvu netušili, jak náročné bude cestování právě do Ruska. Mysleli jsme si, že stačí jízdenka, na místě sehnat ubytování a hotovo. Ale ne. Museli jsme si nejdřív vyřídit víza Rusko, tedy víza Rusko pro všechny a po příjezdu se  i přes držbu víza Rusko nechat zaregistrovat na policii v Rusku. Takže celkem síla.

S těmi viza rusko to bylo celkem obtížné. Chtěl jsem původně jet na brněnský konzulát a vyřídit viza rusko pro sebe i mé dva kamarády, ale něco mi do toho vlezlo. Takže to bylo takové divoké. Nakonec však kamarád od jiného kamaráda slyšel něco o zprostředkovaném vyřizování viza rusko, takže super. Na netu jsem hned vyhledal stránky, které se zprostředkováním vyřizování víza rusko zabývají. Stačilo si ze stránky stáhnout materiály, podle návodu všechno vyplnit a mohli jsme se těšit na víza Rusko.  Dokonce na těch stránkách byla kalkulačka, takže jsem si hravě propočítal, že cesta a čas strávený na konzulátu vyřizování víza Rusko by se nerovnal mým nákladům příležitosti (studoval jsem na obchodce). Takže tak nějak.

Každopádně ta víza Rusko bylo docela snadné si nechat vyřídit. Většinou vás na těch stránkách týkajících se vyřizování viza rusko rovnou navedou, kde si co a jak vyřídit. Na co si při vyplňování víza Rusko dát pozor a tak. Je to vážně jednoduché. Fakt stačilo jen přidat do obálky fotografii, vyplněný formulář, který byl na těch stránkách ke stažení, přidat kopii cestovního pojištění (ten jsem taky vyřídit dopředu online přes svou pojištovnu), pak ještě kopii cestovních dokladů. A ještě jsme si nechali vyřídit turistický voucher. Vůbec jsem nevěděl, kde ho nechat vyřídit, a tak jsem jednou objednávkou viza rusko a voucherů sfoukl všechno jednou ranou.

Naštěstí jsme nepotřebovali viza rusko hned. Plánovali jsme cestu s rezervou, takže nakonec cena byla vážně příznivá. A dokonce nám přišly viza rusko ještě před stanovenou dobou. Asi za dva týdny. To bylo vážně fajn.