Vízum Rusko

Problémy s konzulátem

Nikoho nebaví vyřizování náležitostí na úřadech, ale horší když se najde ještě nějaký pseudoproblém a je vymalováno. Mne se to bohužel stalo. Studovala jsem běžně vysokou školu v České Republice, přesně řečeno v Hradci Králové. Mé studijní léta jsou bohužel pryč, ale někteří kamarádi z těchto let ne. I dokonce tak dobří kamarádi, že kvůli nim vyřizuji  vízum Rusko. Jedna moje kamarádka Saša, která pochází z Ruska, tak tu byla na výměnném pobytu v České Republice u nás na fakultě a na jednom studijním pivě jsme se dali do řeči a postupně jsem našli k sobě cestu a velmi si rozuměli.

Teď jsem se rozhodla asi dva roky po studiu, kdy jsem si něco málo už vydělala, že si vyřídím vízum Rusko a přijedu se za ní podívat. Malé dobrodružství, ale dobrodružství začalo už v Česku. Myslela jsem, že jen tak přijdu na konzulát Ruské federace, dám si žádost – vízum Rusko, budu mít do pár týdnů vyřízené vízum Rusko. Jenže nějaká moje jmenovkyně udělala nějaký průšvih v Rusku a zamítli mi moji žádost. Tudíž jsem vyhledala pomoc firmy v České Republice, která se zabývá přesně zprostředkováním a vyřizují na rozdíl ode mě vízum Rusko denně.

Sdělila jsem jim svůj problém, že konzulát Ruské federace mi zamítl neoprávněně moji žádost o vízum Rusko, protože jsem údajně udělala nějaký zločin v Rusku, ale že já ještě v Rusku ani nebyla a že to musí být omyl. Že to musí být moje jmenovkyně nebo úplný omyl.

Samozřejmě mě vyslechli, všechno si poznamenali a doporučili mi, že potřebuji, abych měla místo turistického pozvání, návštěvní vízum, vízum přímo od soukromé osoby, také dodali další osobní údaje úředníkům, aby bylo zcela jasné, o koho se jedná.

Počkala jsem si zase pár týdnu na vízum Rusko a dočkala jsem se! Ještě že existují lidé, kteří vám pomůžou, když máte problém.

Tak jsem mohla využít vízum Rusko naplno a vydat se za svojí kamarádkou Sašou, která na mě čekala na letišti. Celá její rodina byla velmi milá. Mohla jsem vidět kus jejího rodného města, ochutnat kuchyni a celkově i získat na nějakou dobu nadhled nad svým životem. Je to úžasné vidět člověka, kterého máte rádi a chvíli si odpočinout od každodenního stereotypu, i když cesta byla tedy náročná.