Exotika v Dubai

Chcete poznat exotiku, ale nechce se Vám k moři do typických italských, chorvatských nebo španělských destinací? Chcete exotiku, ale trochu jinak? Zkuste Dubai. Naleznete ho ve Spojených arabských emirátech, které se rozkládají u Perského zálivu. Téměř všichni obyvatelé žijí právě v Dubai.

Otázka je jen, jak se sem dostat. Ideální spojení je letecké. SAE se ale bohužel řadí mezi země, kde ke vstupu vyžadují vízum. Jak se dopracovat k takovému vízu do SAE? V Česku bohužel nenajdete místo, kde by se dalo zažádat o vízum. Nejbližší úřad najdete až ve Vídni, což může být dosti daleko pro některé výletníky a také můžete mít problém se domluvit s rakouskými úředníky.

Mějte stále na paměti, že vyřizujete důležitý dokument, který Vám může zapříčinit hodně problémů. Bez víza nebo se špatně vyřízeným vízem se nedostanete do země nebo z ní. Při cestování na místo budete mít u sebe pouze kopii víza.

Už jste přemýšleli, co budete dělat přímo v Dubai? Mnoho památek zde nenajdete, ale můžete zde obdivovat krásnou architekturu, například Palm Deiru. Jsou to umělé korálové útesy tvořící ostrov v moři.

Spojené arabské emiráty jsou pořád ale arabskou zemí, kde se vyznává islám a to s sebou nese určité přísné podmínky týkající se chování ve společnosti i v soukromí. Dívky zde například musí mít zakrytá ramena, břicho nebo nenosit těsná trika. Pokud narazíte na modlícího se člověka, tak jej nerušte a také focení bez souhlasu foceného není možné. Nejhůř to ale odnesou lidé, kteří si plánovali svůj pobyt zpříjemnit sklenkou vína nebo pivkem. Do země si můžete dovézt pouze omezené množství a v Dubai žádný alkohol neseženete. Jedině ve vyhlášeném hotelu a na podobných místech, ale vyjde Vás to draho.

Základem ale stále zůstává vízum v pořádku, pokud nechcete abstinovat ještě dalších pár měsíců nebo než se Vám podaří vše vyřešit.