Ruské vízum

Nastává vhodné období pro plánování nebo rezervaci dovolené. Pokud ještě nemáte svoji dovolenou zařízenou a plánujete někam vyjet, neměli byste marnit čas a rychle vše zařídit. Většina obyvatelstva České republiky vyrazí v létě k moři nebo cestují po Česku. Co se týče zahraničí, českou klasikou je dostupné Chorvatsko nebo Itálie. Pokud Vám tyto země připadají už trochu nudné nebo jste zde byli již mnohokráte, hledáte jinou zem a máte většinu Evropy procestovanou, zkuste se ohlédnout po něčem netradičním. Byli jste už někdy v Rusku?

Tato rozlehlá země je často spojována hlavně s minulým režimem nebo s konzumací alkoholu, nicméně, má co nabídnout. Můžete zde nalézt kolem dvaceti čtyř památek na seznamu Unesco, z nichž můžeme jmenovat například Kiži, Rudé náměstí, Kreml v Moskvě nebo historická centra v Jaroslavli nebo v Sankt Peterburgu, klášter Ferapontov nebo Sergijevský klášter, Altaj nebo Bajkal. Pokud jste již rozhodnutí pro dovolenou v Ruské federaci, pak vyvstává otázka – jak se ale do Ruska dostat?

V první řadě musíte mít kompletní a platné dokumenty. To znamená disponovat cestovním pasem s platnou fotografií, zdravotním pojištěním, pozvánkou a také mít kopie těchto dokumentů a hlavně mít ruské vízum. Poslední jmenovaný dokument je ze všech nejdůležitější.

Pokud budete cestovat pouze jako turisté, budete potřebovat turistické vízum. Toto ruské vízum bude platné celý měsíc a musíte si jej vyřídit ještě v České republice. K tomu se nabízí tři ambasády, které najdete v Brně, v Praze nebo v Karlových Varech. Tady si podáte žádost, zaplatíte tisíc korun a již za dva týdny budete mít ruské vízum hotové. Jde to samozřejmě i dřív, ale bude to dražší.

V dnešní době už často nemusíte absolvovat ani tento postup. Veškeré potřebné věci za Vás může vyřídit specializovaná agentura nebo cestovní kancelář, ale opět to nebude zadarmo. Takže záleží čistě jen na Vás, zda si budete ruské vízum vyřizovat samostatně nebo raději přenecháte starosti jiným a budete se těšit na svoji dovolenou.